Android a vyskakující reklama

Tento rychlý tip může pomoci všem majitelům telefonů/tabletů v boji proti reklamě. Zpozornět by měli všichni, kdo svá zařízení kupují v “Číně”.

Telefon levně z Číny

Každý z nás má tendence šetřit a nikomu to neberu. Problém je, že někdy taková úspora přinese starosti. V našem případě jde o samovolně vyskakující reklamu. Možná jste se s tím sami setkali. Koupíte telefon na  AliExpressu, ten sice v pořádku dorazí a dokonce i funguje, ale má jednu vadu na kráse. Začne neúnavně zobrazovat reklamu (například při odemčení displeje). A to i při vypnutém internetovém připojení. Jak z toho ven?

 Jaká je příčina těchto reklam?

V drtivé většině za to mohou prodejci. Prostě od výrobce koupí několik desítek telefonů, nahrají do nich upravený systém (s appkou na zobrazování reklam na úrovni systémové aplikace) a takto upravená zařízení začnou nabízet k prodeji ve zmíněném eshopu.

Jak se takové reklamy zbavit?

Zde existuje několik řešení. Popíši ty nejčastější.

Bez rootu s appkou Blokáda

Appka Blokláda mi nejednou pomohla. Její účinnost odhaduji na 70% a to je poměrně vysoké číslo. Tedy pro zařízení bez rootu.
O appce rozhodně někdy napíši. Stačí ji stáhnou, nainstalovat a pohrát si nastavením. Pokud budete mít kliku, tak už žádnou reklamu neuvidíte.

S rootem

Tady se nabízejí hned 2 řešení. Můžete použít appku Blokláda (nebo jí podobnou – prostě nějaký adblock). S rootem mají tyto appky mnohem větší účinnost.


Nebo pomocí pomocí níže uvedené appky odebrat reklamní aplikaci/e. Poznáte je poměrně snadno. V záložce “systémové aplikace” hledejte appky bez názvu (většino mají ikonu zeleného panáčka a žádný text), nebo appky s “klikiháky” místo srozumitelného názvu. Doporučuji trochu “googlit” – než něco odstraníte (nebo položit dotaz v příslušné sekci na Android fóru). Já se zříkám všech případných škod způsobené odinstalací nesprávné aplikace.

Android – odstranění systémové aplikace

AdBlocky nenajdete v Obchodě Play

To jen pro info… Je to proti reklamní politice Googlu…

Přehrání systému

Tohle opravdu nejspolehlivější krok. Navíc to lze uskutečnit z domova. Je to sice pro malinko zkušenější uživatele PC, ale věřím tomu, že v okolí máte známé… Případně se stavte v nějakém mobilním servisu nebo v zastavárně. Tam to přehrají na počkání a nebude to stát svět.

Chcete-li si systém přehrát doma, tak budete určitě muset hledat na internetu a mít elementární znalost AJ (pokud není nějaký český návod).
Potřebovat budete ovladačeSP flash tool, tzv.scatter file ROMku (systém telefonu – někdy označovaný jako Firmware).

Sdílení

Další appky

guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Centrum nastavení ochrany osobních údajů