Android hry na Windows? Není problém!

Lidé se mě často ptají,zda je možné emulovat Android na počítači. Jsou hned 2 způsoby, ale nás bude zajímat jen jeden. Pojďme si spustit Android v počítači.

Android na PC

Jen pro úplnost – tento tip je na klasický PC program. Ten emuluje prostředí Androidu. Existuje totiž projekt Androidu pro PC, ale v tomto případě se jedná o samostatný OSV notebooku to není vůbec špatné….

Jak na emulaci Androidu v PC

V první řade budeme potřebovat program BlueStacks. Stažení a instalaci zvládne každý. Po spuštění se přihlásíte do svého účtu Google a můžete začít “pracovat”. Program v současnosti emuluje Android 7.1.2 (Nougat), takže v něm spustíte prakticky vše. Appky a hry instaluji pomocí Obchodu Play.

Prostředí
Prostředí

K čemu je to dobré?

Nejčastější důvod jsou hry… Musím uznat, že se krásně ovládají, běhají plynule a bez jediného záseku. Zkoušel jsem i několik aplikací a nenarazil jsem na žádný problém (Office Suite, čtečkou .epub a pár dalších). Díky appce Hry Play nemusíte v oblíbené hře začínat od nuly. Takže se jen přihlásíte a jste ve hře stejně “daleko” jako v mobilu/tabletu.

Soccer Stars
Soccer Stars
Clash Royale
Clash Royale

Ovládání a nastavení

Na vše stačí myš a klávesnice. V některých appkách (myslím spíše hry) je možné nastavit si klávesové zkratky. Dobrá zpráva pro majitele dotykových monitorů. Funguje to taky!


Co se nastavení týče, tak není nijak složité a obsáhlé. Doporučuji jen přiřadit maximální možnou velikost RAM. Jinak jsem se v ničem nevrtal. Můžete změnit i rozlišení a DPI.

Nastavení zobrazení
Nastavení zobrazení
Nastavení výkonu
Nastavení výkonu

Streaming není problém

Pokud se chcete pochlubit herním úspěchem, tak dnes “musíte” streamvat laugh . Já osobně na PC zapnu OBS Studio a snímám plochu. Ale BlueStacks nabízí i možnost streamovat v rámci emulovaného Androidu. Prostě si v něm jen nainstalujete Streamlabs, propojíte s požadovanou službou (v mém případě Twitch) a můžete se do toho pustit.

Jak to celé vypadá?

Představu o prostředí máte z obrázků, ale video bude názornější good .

Naše hodnocení

  • Zdarma
  • Emulovaný Android je v CZ
  • Na slabších PC nemusí fungovat korektně
  • Program jako takový je v EN

Sdílení

Další appky

guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Centrum nastavení ochrany osobních údajů