Skrytí nejen fotografií či videa

Spousta lidí má v telefonu především multimediální obsah, který není určený pro ostatní. Může jít například o intimní fotky nebo videa, pracovní dokumenty a podobně. Aplikací na skrytí takového obsahu jsou stovky, ale co když Vám řeknu, že žádnou nepotřebujete?

Skrývání nejen fotek v Androidu

Jak již úvod popisuje, některé převážně multimediální soubory nejsou vhodné k vidění pro každého.
Neříkám, že aplikace na skrývání fotek či videí nefungují, ale jsou v podstatě zbytečné, Fungují totiž na podobném principu jako následující návod.

Jak fungují appky na skrytí souborů?

Většina z nich funguje na stejném principu.
Vytvoří skrytou složku, překopírují do ní vybraný obsah a tím dojde k zneviditelnění v galeriích.
Některé další appky případně přidají nějakou atypickou příponu k souboru, takže se fotka „Já nahatý.jpg“ bude jmenovat například „Já nahatý.jpg.abc“.

Další mínus appek na skrývání obsahu je v názvu. Když někomu půjčíte telefon/tablet a bude v něm aplikace s názvem „Skrývání fotek“, tak bude každému jasné, že se v zařízení nachází nějaký „podezřelý“ obsah.
Některé tyto appky lze sice v menu skrýt, nebo je dokonce v nastavení „přejmenovat“ (v Menu aplikací se zobrazují pod Vámi napsaným názvem), ale když ji někdo zapne, tak pravý název uvidí a ještě mu bude podezřelé, že po něm chce appka heslo.
A to nás přivádí k dalšímu pomyslnému záporu. Když heslo zapomenete, můžete se v krajním případě se soubory rozloučit. Při nejmenším budete muset hledat složku, kam se ukládají skrývané soubory a laborovat s příponou souboru (záleží na tom, jak která appka funguje).

Skrývání souborů v Androidu svépomoci

Já doporučuji následující postup:

  1. V zařízení je nutné mít správce souborů, který vidí skryté soubory – třeba X-Plore.
  2. Na kartě pomocí X-Plore vytvoříme složku (doporučuji třeba nesmyslný název – třeba: „Ad87dg“) – název si určitě zapamatujte.
  3. Do této složky přeneseme soubory určené ke skrytí.
  4. Nastavíme složku jako skrytou.
  5. Hotovo!

Od této chvíle nebudou takto skryté soubory k vidění v galeriích, nebo třeba ve videopřehrávačích.

Pro pohlížení skrytých souborů stačí v X-Plore zapnout zobrazování skrytých souborů, najít Vámi vytvořenou složku a můžete si Váš tajný obsah prohlížet.

VIDEO s vytvářením skrytých složek v appce X-Plore:

Sdílení

Další appky

Odebírat
Upozornit na
guest
6 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
sagitarius
sagitarius
17.6.2016 23:05

A proč tak složitě? Proč vytvářet nějakou složku a přesouvat soubory? Vždyť stačí pro skrytí jakéhokoliv souboru bez jeho přesouvání kamkoliv stejně jako v Linuxu jen doplnit jeho název o tečku na začátku názvu souboru a je skrytý.

sagitarius
sagitarius
Odpověď od:  vasikk
9.7.2016 23:26

Tolik chlupatých fotek v mobilu nemám

bobo
bobo
Odpověď od:  sagitarius
21.4.2017 8:11

Nemusí jít jenom o chlupaté fotky. Někdo chce mít sebou třeba nějaké soubory, které často obměňuje a pak je jednodušší si je do telefonu nacpat třeba AirDroidem nebo přes webové rozhraní Xplore přímo do skryté složky a je to.

bobo
bobo
21.4.2017 8:08

Tento způsob skrytí adresáře je rozhodně asi praktičtější než zaheslování aplikací, které vyvolá otázky typu „Proč máš zaheslovanou fotogalerii???!!!“

Sudo
Sudo
Odpověď od:  bobo
2.5.2017 12:43

Krom toho tyhle appky dělají v podstatě to samé. Buď jim nastavují neviditelné příznaky (tečky na začátku souboru, nebo jim přidávají další koncovky [ „fota.jpg.akl“ ]). To může být problém při odinstalaci aplikace, neboť by si mohla smazat adresář se skrytým obsahem, nebo jej tam nechá a nezbude než prolézat složky v telefonu a laborovat s koncovkami a tečkami. Mít zašitých 200 fotek/dokumentů, tak je jejich obnova práce na skoro celé odpoledne. Další průser může být zapomenuté heslo pro nějakou skrývající aplikaci.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Vypněte prosím blokování reklamy

Web žije z reklamy. Prosím, vypněte si adblock.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO

Centrum nastavení ochrany osobních údajů