Skrytí nejen fotografií či videa

Spousta lidí má v telefonu především multimediální obsah, který není určený pro ostatní. Může jít například o intimní fotky nebo videa, pracovní dokumenty a podobně. Aplikací na skrytí takového obsahu jsou stovky, ale co když Vám řeknu, že žádnou nepotřebujete?

Skrývání nejen fotek v Androidu

Jak již úvod popisuje, některé převážně multimediální soubory nejsou vhodné k vidění pro každého.
Neříkám, že aplikace na skrývání fotek či videí nefungují, ale jsou v podstatě zbytečné, Fungují totiž na podobném principu jako následující návod.

Jak fungují appky na skrytí souborů?

Většina z nich funguje na stejném principu.
Vytvoří skrytou složku, překopírují do ní vybraný obsah a tím dojde k zneviditelnění v galeriích.
Některé další appky případně přidají nějakou atypickou příponu k souboru, takže se fotka “Já nahatý.jpg” bude jmenovat například “Já nahatý.jpg.abc”.


Další mínus appek na skrývání obsahu je v názvu. Když někomu půjčíte telefon/tablet a bude v něm aplikace s názvem “Skrývání fotek”, tak bude každému jasné, že se v zařízení nachází nějaký “podezřelý” obsah.
Některé tyto appky lze sice v menu skrýt, nebo je dokonce v nastavení “přejmenovat” (v Menu aplikací se zobrazují pod Vámi napsaným názvem), ale když ji někdo zapne, tak pravý název uvidí a ještě mu bude podezřelé, že po něm chce appka heslo.
A to nás přivádí k dalšímu pomyslnému záporu. Když heslo zapomenete, můžete se v krajním případě se soubory rozloučit. Při nejmenším budete muset hledat složku, kam se ukládají skrývané soubory a laborovat s příponou souboru (záleží na tom, jak která appka funguje).

Skrývání souborů v Androidu svépomoci

Já doporučuji následující postup:

  1. V zařízení je nutné mít správce souborů, který vidí skryté soubory – třeba X-Plore.
  2. Na kartě pomocí X-Plore vytvoříme složku (doporučuji třeba nesmyslný název – třeba: “Ad87dg”) – název si určitě zapamatujte.
  3. Do této složky přeneseme soubory určené ke skrytí.
  4. Nastavíme složku jako skrytou.
  5. Hotovo!

Od této chvíle nebudou takto skryté soubory k vidění v galeriích, nebo třeba ve videopřehrávačích.


Pro pohlížení skrytých souborů stačí v X-Plore zapnout zobrazování skrytých souborů, najít Vámi vytvořenou složku a můžete si Váš tajný obsah prohlížet.

VIDEO s vytvářením skrytých složek v appce X-Plore:

Sdílení

Další appky

guest
6 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
sagitarius
sagitarius
17.6.2016 23:05

A proč tak složitě? Proč vytvářet nějakou složku a přesouvat soubory? Vždyť stačí pro skrytí jakéhokoliv souboru bez jeho přesouvání kamkoliv stejně jako v Linuxu jen doplnit jeho název o tečku na začátku názvu souboru a je skrytý.

sagitarius
sagitarius
Odpověď od:  vasikk
9.7.2016 23:26

Tolik chlupatých fotek v mobilu nemám

bobo
bobo
Odpověď od:  sagitarius
21.4.2017 8:11

Nemusí jít jenom o chlupaté fotky. Někdo chce mít sebou třeba nějaké soubory, které často obměňuje a pak je jednodušší si je do telefonu nacpat třeba AirDroidem nebo přes webové rozhraní Xplore přímo do skryté složky a je to.

bobo
bobo
21.4.2017 8:08

Tento způsob skrytí adresáře je rozhodně asi praktičtější než zaheslování aplikací, které vyvolá otázky typu “Proč máš zaheslovanou fotogalerii???!!!”

Sudo
Sudo
Odpověď od:  bobo
2.5.2017 12:43

Krom toho tyhle appky dělají v podstatě to samé. Buď jim nastavují neviditelné příznaky (tečky na začátku souboru, nebo jim přidávají další koncovky [ “fota.jpg.akl” ]). To může být problém při odinstalaci aplikace, neboť by si mohla smazat adresář se skrytým obsahem, nebo jej tam nechá a nezbude než prolézat složky v telefonu a laborovat s koncovkami a tečkami. Mít zašitých 200 fotek/dokumentů, tak je jejich obnova práce na skoro celé odpoledne. Další průser může být zapomenuté heslo pro nějakou skrývající aplikaci.

Centrum nastavení ochrany osobních údajů