VPN pro Android zdarma

Potřebujete využívat VPN s možností nastavení země? A chcete se vyhnout různým omezením? Tak to zbystřete.

Co je to VPN?

Definice VPN by mohla vypadat nějak takto:
Připojení zařízení do zabezpečené soukromé sítě“. Nebudu vysvětlovat zbytečné podrobnosti, ale popíšu praktické využití.

Dejme tomu, že pojedete do zahraničí. Budete si v prohlížeči chtít otevřít nějakou domácí stránku (seznam.cz) a ejhle, web se odmítne načíst. Je to tím, že web rozpozná vaše aktuální umístění a daný stát má zakázány přístupu na zmiňovanou stránku. Můžete zkusit každou wifi v okolí, mobilní data a pořád nic. Jak se tedy na takovou stránku dostat? Právě díky VPN. Díky této pomůcce totiž oblbnete zmiňovanou stránku. Ta si bude myslet, že se nacházíte „doma“.
Další příklad použití je soukromí. Díky VPN je složitější každého jejího uživatele na internetu vystopovat. Ale o tom psát nebudu.

Výhod a důvodů k použití je více, ale nás bude fakt, že díky použití VPN se dostaneme na stránky s tzv. GEOLOKACÍ. Rovněž můžete používat lokálně „zakázané protokoly“. To chápejte tak, že některé země mohou zakazovat používat nějaké komunikační aplikace. Řekněme, že se bude nacházet v nějakém státě a ten blokuje používání Skype (berte pouze jako příklad). Díky spuštění VPN se k němu však připojíte.

Jaké má VPN nevýhody?

Abych nepoukazoval jen na plusy využití VPN, tak se podíváme i na ty hlavní zápory.

  • snížená rychlost internetu – s tím nic nenaděláte.
  • omezení objemu dat – některé free varianty VPN mají limity pro přenesená data

Jakou VPN si vybrat?

Testoval jsem jich několik a doporučím to nejjednodušší řešení. Jde o HOLA VPN. Proč právě tato aplikace? Má minimální omezení, snadné nastavení a možnost zvolit si téměř libovolný stát v základní verzi. A to včetně ČR a SK VPN.

Instalace a nastavení

Aplikace stáhněte z Obchodu Play a zapněte. Ve stavovém řádku klikněte na vlaječku a vyberte požadovanou zemi. Logicky vyplývá, že pokud se vám nedaří připojit na stránky v ČR/SK, tak zvolte CZ/SK VPN. Ale mohou fungovat VPN jiných států…
V pravé části adresního řádku najdete nastavení – zde zapněte „Odblokování“.
Pod adresním řádkem najdete tlačítko (táhlo) – tím zapnete VPN.
A to je vše. Aplikace mi funguje bez jakéhokoliv dalšího nastavení. Existují sice ještě možnosti nastavení aplikace samotné, ale pokud si nejste jisti, tak si v něm moc nehrajte.

Použití Hola VPN

Pro rychlejší přístup na webové stránky můžete napsat www adresu do adresního řádku vedle vlaječky. To se mi však občas neosvědčilo… Raději klikněte na appku (včetně prohlížeče) ze seznamu, potvrďte pár povolení a začnete „frčet“ na VPN.

VPN Android
Hola VPN

Jak poznáte, že aplikace běží?

Ve stavovém řádku se zobrazí nová ikonka – je to klíč. Když už jsem u stavového řádku, tak po jeho stažení uvidíte notifikaci. Po kliknutí na ní se dostanete k vypnutí VPN a k možnostem konfigurace. V nastavení je možné změnit stát pro každou aplikaci samostatně (Firefox na CZ VPN, Skype na SK VPN,…).

Pamatujte na to, že pokud změníte VPN, tak v prohlížeči obnovte stránku. V případě použití VPN pro ostatní typy aplikací (kecálci a podobně), bude nutné takové aplikace restartovat.

Naše hodnocení

  • Použití zdarma
  • CZ a SK VPN
  • Snadné nastavení
  • Snad jen reklama na verzi Hola Plus

Skenování QR kódu
Výrobce: Hola VPN Ltd.
Verze Android: 4.1 a vyšší
Hardwarové požadavky: připojení k internetu
Cena aplikace: Zdarma
Odkaz na Google Play: Hola Free VPN Proxy

Sdílení

Další appky

guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Centrum nastavení ochrany osobních údajů