Pravé šetření baterie? Vypnutím dat! LeanDroid

Zvýšit životnost baterie jde v podstatě dvěma způsoby. Omezit běh software na pozadí a omezit používání hardwaru. V následujícím článku si ukážeme způsob druhý.

Žrouti baterie

Zatímco běh softwaru (appky) můžete omezit zákazem automatického startování, uspáním pomoci Greenify a restarty pomocí appky Fast Reboot, s používaným HW to tak „snadné není“. Existuje však snadné a efektivní řešení.

Jak to funguje?

Aplikace LeanDroid je navržena pro vypínání největších žroutů baterie. Mezi ně se řadí GPS, Wifi, mobilní internet a Bluetooth. Jasně, můžete si říkat, že tato zařízení můžete vypínat manuálně a do jisté míry souhlasím. Problém nastává ve chvíli, když vezmete telefon do ruky 20x denně – kdo se bude neustále zdržovat zapnutím Wifi?
Krom toho během vypnutého internetu nebudete dostávat upozornění na nové e-maily, zprávy z chatů a podobně – musíte tedy neustále myslet na zapínání dat. Kdo se kdy nepokoušel připojit k internetu a zjistil, že bez zapnuté Wifi to fungovat nebude?  laugh

Appka LeanDroid je navržena tak, že předem definovaný HW vypne a tím šetří baterii. Umožňuje však opětovné zapnutí pro potřeby používaných aplikací a automatické spuštění HW po zapnutí displeje – to ušetří čas a mnohdy i nervy.

Abych to vysvětlil, tak popíši nastavení appky v mém telefonu.

Po vypnutí displeje se mi za pět minut vypne GPS, Wifi a mobilní data. Jednou za 20 minut se Wifi a mobilní data na 2 minuty zapnou a dovolí aplikacím připojit se k internetu. V tu chvíli se e-mailový klient připojí do schránky a zjistí novinky, Whatsapp prověří nové zprávy, Messenger zkontroluje nové chaty a podobně… Vše je automatizované, stačí jen správně nastavit.

Když vezmu telefon do ruky já a zapnu displej, tak všechen vypnutý HW se zapne zcela automaticky.

Obrázek: LeanDroid - snadné nastavení
Nastavení je snadné
Obrázek: LenaDroid - snadné nastavení
A není obsáhlé

Jaké jsou výsledky?

V mém případě je úspora baterie hromující! Pokud vlastníte stejný telefon delší dobu, tak možná poznáte následující příklad.

Ráno odejdete z domova a máte cca 100% baterie. Nasednete na MHD, zapnete hudbu a brouzdáte po internetu (nebo si něco zahrajete) a s příchodem do práce/školy jste na 70-80% energie. Odpoledne dorazíte domů a telefon má 20%-30% baterky.

Hned první den jsem byl zaskočený, neboť jsem po návratu domů zjistil, že místo obvyklých cca 30% jsem na 50% baterie. A to mám telefon s kapacitou 5000mAh (tedy když byl nový…).

Co vše LeanDroid umí?

V první řadě musím upozornit, že veškeré funkce jsou dostupné v plné verzi a některé funkce vyžadují root. Některé funkce jsou dostupné od Androidu Lollipop a novějším.
Ostrá verze s rootem dovoluje:

 • zakázat Wi-Fi
 • vypíná mobilní data (root, Lollipop a novější)
 • vypíná mobilní rádio (root, Lollipop a novější)
 • automaticky vypnuot Bluetooth
 • zakázat umístění v síti (KitKat +, s rootem na Lollipop a novějším Androidu)
 • zakázat polohu GPS (KitKat +, , s rootem na na Lollipop a novějším Androidu)
 • přepínat režim sítě (Lollipop a novější Android + vyžaduje  root) – 2G síť není energeticky tolik náročná a pro kontrolu emailů a zpráv z kecálku bohatě stačí
 • automaticky obnovit spojení pro zjištění nových oznámení (dle nastavení)
Obrázek: LeanDroid - lišta
V liště můžete pozastavit činnost aplikace

 

Vytváření výjimek (pravidel)

To není vůbec složitá záležitost, neboť je LeanDroid strašně jednoduchá aplikace. Tato pravidla si můžete individuálně nastavit dle vlastních potřeb.
Například zákaz vypnutí Wifi při sdílení internetu (hotspot), nebo je-li Vaše zařízení připojené do konkrétní Wifi sítě, tak se Wifi vypínat nebude.
Nechybí ani možnost zákazu vypnutí HW při nabíjení.

Obrázek: LenaDroid -Tvorba výjimek je hračka
Tvorba výjimek je hračka
Obrázek: LenaDroid - Rovněž nejde o nic složitého
Rovněž nejde o nic složitého

 

Šetření baterie je fakt snadné

Alespoň s aplikací LeanDroid. A jestli appku budete kombinovat se zmíněným Fast Rebootem, Greenify a povypínáte nepotřebně startující aplikace, tak životnost Vaší baterie citelně prodloužíte. Pokud se Vám aplikace bude zamlouvat, tak určitě neváhejte s koupí plné verze. Podpoříte vývoj a odemknete veškeré funkce. Verze zdarma však na testování bohatě postačí.
K prodloužení výdrže baterie a svižnosti telefonu nezapomínejte občas vyčistit Vaše zařízení. Na tuto práci vřele doporučuji SD Maid.

Naše hodnocení

 • Čeština
 • Snadné ovládání
 • Možnost nastavení výjimek
 • Vyžaduje root pro plnou funkčnost (osobně to jako mínus nevidím, ale ne každý jej má…)

Skenování QR kódu

Výrobce: TeqTic
Verze Android: 2.3.3 a vyšší
Hardwarové požadavky: Nejsou
Cena aplikace: Zdarma/Placená
Odkaz na Google Play: LeanDroid

Sdílení

Další appky

guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
honza
honza
7.5.2017 8:16

BOMBA… dva roky starý THL5000 po zapnutí a nastavení této aplikace za jeden den klesl ze 100 na 91%. Bez ní by to bylo 35%. Tomu říkám úspora baterky.

Centrum nastavení ochrany osobních údajů

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Vypněte prosím blokování reklamy

Web žije z reklamy. Prosím, vypněte si adblock.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock