Whatsapp plus – neviditelnost a soukromí

Kecálka Whatsapp možná znáte. Jestli ne, ve zkratce Vám ho představím. Ale kdo z Vás věděl, že existuje i několik neoficiálních verzí Whatsappu? Tyto verze mají spousty doplňků, které jistě oceníte. Jde zejména o úpravu vzhledu a ne jen to.

Whatsapp messenger

Jde o appku, která funguje jako staré dobré ICQ. Prostě si ji nainstalujete, ověříte své tel. číslo a appka je připravena k použití.
Automaticky Vám proleze Vaše kontakty v adresáři, zjistí kdo z Vašich kontaktů tuto appku také používá a tyto kontakty Vám bude zobrazovat ve svém seznamu kontaktů.

Veškerá komunikace probíhá online – tedy pomocí internetu. Podporované funkce jsou zprávy, volání a zasílání souborů.
Vše se děje jen v případě, že je Vaše zařízení připojené k síti.
To je klasický Whatsapp v kostce.

Upozornění

Používáte-li klasický Whatsapp, můžete si nastavit soukromí i v něm. Koukněte na článek Whatsapp pro Android – 7 užitečných triků.
Zapomeňte však na vymoženosti Whatsappu plus…

Whatsapp plus

Verze Whatsapp+ je upravovaný díky implementaci rozšíření.
Nebudu Vám vysvětlovat veškeré funkce, ale udělám výčet novinek, které v klasickém Whatsappu nenajdete a stejně po nich většina lidí touží.

Whatsapp neviditelný stav

Má nejoblíbenější funkce… Na Whatsappu jsem pořád, ale mé okolí si myslí, že jsem se naposledy připojil třeba před měsícem. To se hodí v případě, že Vám někdo musí pořád psát…. laugh

Whatsapp (ne)potvrzení přečtení zprávy

Jak jistě víte, když někomu pošlete zprávu, tak se v každé bublině zobrazují 2 fajfky a když zmodrají, znamená to, že si příjemce zprávu přečetl. Ovšem Whatsapp plus zabrání zmodrání těchto dvou fajfek, takže si odesílatel bude myslet, že si příjemce zprávy nevšiml. To se hodí v případě, že předmětem zprávy je prosba o finanční injekci laugh

Obrázek: whatsapp plus - nové volby v menu
V možnostech jsou 2 nové volby
Obrázek: whatsapp plus - nastavení soukromí
Nastavení nejen neviditelnosti
Obrázek: whatsapp plus - nasavení nejen vzhledu
Nové volby pro nastavení nejen pro vzhled.

Další možnosti Whatsappu plus

Jsou závislé na typu používané verze. Ale zásadně se neliší…
Mezi další základní vlastnosti patří skrytí oznámení, že zrovna datlujete zprávu (to vidí příjemci v případě, zrovna otevřeného chatu s Vámi).
Dále je zde možnost stáhnout si jiný vzhled (opět záleží na verzi používané appky – má současná to nedovoluje) a také vytvořit si vlastní vzhled.
Bohužel menu tvorby vzhledu je celé anglicky…. Za to si však můžete nastavit vše, co vidíte. Od barev, stylu bublin se zprávami, velikost a tvar bublin chatu, velikost a tvar avatarů,….. Prostě vše co Vás napadne….

Poslední novinkou je možnost nastavit si maximální velikost odesílaných souborů a to až na 30MB. Standardní verze podporuje zhruba 15MB (toto číslo se neustále mění). Když jsem u posílání souborů, doporučuji kouknout na Whatsapp File Sender.

Whatsapp plus a jeho verze

Již jsem to zmínil, ale existuje několik verzí tohoto kecálka. Testoval jsem jich snad 5 a upřímně řečeno tak trochu plavu v orientaci…
Do dnes mi není jasné jejich označování. Existuje Whatsapp plus verze 6 .x.x, Whatsapp plus verze 2.x.x, WhatsApp Plus Reborn a v neposlední řadě i GBWhatsapp plus. Všechny zmíněné verze mají popsané funkce. Výběr je jen na Vás.

 

Jak přejít z klasického Whatsappu a zachovat zprávy?

Postup popíši pro GBWhatsapp – používám tuto verzi.

GBWhatsapp sice po instalaci nabídne import dat z klasické verze, ale nefunguje to…. Jak tedy dostat staré chaty a přijaté soubory zpět do aplikace?

Záloha v klasickém Whatsappu

Jděte do NASTAVENÍ -> CHAT -> Proveďte zálohu chatů

Další kroky

Odeberte klasickou verzi aplikace nainstalujte GBWhatsapp. NESPOUŠTĚT!
Ve správci souborů najděte na na kartě (v paměti zařízení) složku Whatsapp a přejmenujte ji na GBWhatsapp. Poté složku otevřete složku MEDIA a přejmenujte všechny podložky. Před název každé složky přidejte GB. Například WhatsApp Audio na GBWhatsApp Audio. Snad jen složku WallPaper (pokud ji vidíte) netřeba přejmenovat.

Po dokončení zapněte aplikaci GBWhatsapp a budete muset podstoupit klasické přihlášení (vyplníte číslo a čekáte na SMS s kódem).
Jakmile je přihlášení úspěšné, tak se aplikace zeptá na obnovení souborů a vy tento krok proveďte.

HOTOVO!

Někdo uvádí, že někdy je vyžadováno zmenšit „A“ ve slově GBWhatsApp. Jestliže výše popsaný postup nebude fungovat, tak si pro jistotu složku GBWhatsApp na kartě někam překopírujte a zkuste všechny „App“ (včetně podložek) nahradit za „app“.

Jak Whatsapp plus funguje v praxi

Co to budu popisovat? Jukněte na video smile (toto video bylo odstraněno z YouTube – omluvte prosím kvalitu obrazu)

Pár rad k dobru

Můžete zkusit několik různých verzí a nebo otestujte tuto – jde o GBWhatsapp.
Některé verze nefungují na neoficiálních ROM, takže v případě neúspěchu se nebojte zkusit jinou.
DÁLE UPOZORŇUJI, že pokud se budete snažit nainstalovat nějakou starší a již nepodporovanou verzi, tak po zapnutí nejspíše uvidíte upozornění na přenastavení kalendářního roku. Ten se sice zobrazuje správně, ale appka se prostě nerozběhne… Podívejte se po novější verzi (níže najdete odkaz na stažení vždy aktuální verze na webu autora. Dokonce tam nabízí modifikovanou verzi Whatsapp Plus. Jen pozor na vyskakující okna a falešné hlášky o virech v mobilních zařízeních…. Je to jen agresivní forma reklamy.)

 

Poslední rada se týká aktualizací.
Jelikož Whatsapp plus nenajdete v Obchodě Play, každá z upravených verzí se o aktualizaci přihlásí sama. Novou verzi stáhnete pomocí mobilního prohlížeče. Appka Vás sama vyzve ke stažení nové verze. GBWhatsapp vytvářejí programátoři z blízkého východu. Poté, co odsouhlasíte stažení nové verze, otevře se Vám prohlížeč na stránce developera a tam hledejte modrý nápis التحميل  a poblíž bude nám známé slovo DOWNLOAD – odkazy vedou ke stažení ze serveru mediafire.com.

GBWhatsap a Whatsapp+ ke stažení

GBWhatsapp plus .apk ke stažení (Web autora)

Naše hodnocení

  • Vylepšené možnosti soukromí
  • Možnosti vytvoření vlastního vzhledu (nebo stahování již hotových)
  • Každá upravená verze přináší pár vylepšení oproti oficiální verzi
  • Tvorba vzhledu v AJ
  • Občas zlobí kontextová nabídka (zobrazují se tečky). To lze obejít spuštěním libovolné položky, následně se vrátit zpět a nabídku opět vyvolat.

Sdílení

Další appky

guest
2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Matty72
Matty72
14.10.2017 13:10

Když zapnu neviditelný v GBWhatsappu budu já vidět jestli jsou ostatní kontakty online nebo je to jako v klasickém Whatsappu při vypnutí „naposledy viděn“ že ani já neuvidím kdo je online?

Sudo
Sudo
Odpověď od:  Matty72
14.10.2017 15:10

Je to jako u klasické verze…

Centrum nastavení ochrany osobních údajů

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Vypněte prosím blokování reklamy

Web žije z reklamy. Prosím, vypněte si adblock.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock