Náročnost Facebooku na baterii

Fecebook a Messenger dnes v mobilu používá téměř každý, ale appky mají několik vad na kráse. Neuvěřitelně ždímají naše baterky, zatěžují HW a zabírají hromadu místa. Učiňte tomu přítrž!

Facebook & Messenger jsou náročné aplikace

Náročnost obou aplikací je skoro do nebe volající. Pokud nemáte dražší a výkonnější zařízení, tak jistě velice dobře znáte reakční doby aplikací. Po ťuknutí na ikonu se dlouho nic neděje a pak se aplikace pozvolna načtou. O náročnosti si každý udělá obrázek sám.
Horší je to s baterií. Věříte, že obě appky denně sežerou i více jak 20% kapacitu baterie? Něco sice získáte zpět použitím Greenify a appky Fast Reboot, ale…

O místě se raději ani nezmiňuji, protože obě appky si dohromady ukousnout více než 500MB volného místa. Toto sice můžete řešit pomoc SD Maid, ale kdo to bude dělat věčně?

Můžete zkusit aplikaci Metal For Facebook a tu opravdu doporučuji, ale jsou i jiná řešení.

Facebook a Messenger LITE

O Facebooku Lite možná již víte. Jde o minimalistickou appku co šetří prostředky zařízení a také šetří mobilní data. Nemá sice tolik možností jako klasická verze, ale plně Vám postačí! Navíc v ní funguje chat, takže vlastně zastane obě aplikace.

O existenci Messengeru Lite víte?
Tato appka u nás zatím není dostupná, ale můžete si ji volně stáhnout a bezproblémově používat.
Je opravdu velice rychlá, nežere místo, RAM a ani baterii.

Jediné mínus je absence některých nastavení a absence samolepek. To mi ovšem nevadí, protože o minimalismus tu jde především.

Jak je to s energií?

Co se baterie týče, tak pokrok vidím hned 2. den. Kolem 16. hodiny mám cca 30%-40% baterie.
Za 2 dny používání je moje baterka ve stejnou dobu na 60% a to je sakra rozdíl. A to vezměte v potaz, že mám telefon s 5000 mAh baterií.

Reakční rychlosti jsou neuvěřitelné! Když mám oznámení o nové zprávě ve stavové listě, tak se Messenger otevře ihned po kliknutí na upozornění. Klasické verze Messengeru se mi otvírala i několik vteřin.

 Brouzdání po FB

Jak to napsat? 1000x rychlejší? Reakce appky Facebook Lite jsou opravdu neuvěřitelné. Jediné zpomalování je při načítání.

Je to ze 2 důvodů:

  •  Appka si ukládá minimum věcí do paměti.
  • Úspora dat.

Pokud máte slabší stroje, potýkáte se s nedostatkem místa, chcete šetřit baterku, rozhodně sáhněte po těchto aplikacích. Neumí sice vše, ale pro základní práci s Facebookem to bohatě stačí.

Aplikaci Facebook Lite stahujte v Obchodě Play.

Ale Messenger je problém. Pro naše končiny zatím není dostupná, ale můžete si ji bez obav stáhnout tady. Jen pamatujte, že je dobré sem tam navštívit výše uvedenou stránku a koukat po aktualizacích. Ty se Vám totiž kvůli nedostupnosti nebudou provádět.

Sdílení

Další appky

guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
bobo
bobo
10.12.2016 11:04

Všiml jsem si jedné zajímavosti. Po nahrazení Facebooku Lite verzí se mi telefon o něco rychleji nabíjí. To je pecka!

Centrum nastavení ochrany osobních údajů