Jak se zbavit reklamy v Androidu? Pomůže nejen AdBlock!

Mnohé Android aplikace obsahují reklamu… Ale jak se proti ní bránit? Způsob existuje a není moc složitý! Zakažte zobrazování reklamy ve Vašem telefonu/tabletu! Sice chápu snahu o výdělek, ale proč by nás měla reklama rušit? Zatočte s reklamou jednou provždy!

Reklama v systému telefonu

Zejména appky zdarma obsahují reklamu a někdy je jí až moc. Vyskakující okna a reklamní proužky mohou „pít krev“. Nástroje na blokaci reklamy však dokonale odstraní reklamu, a přitom nebrání plnohodnotně používat danou aplikaci.

Možná to znáte, odemknete telefon a čučíte na čtverec s reklamou. Tato reklama vyskakuje naprosto sama a to jak v aplikacích, tak třeba při zmiňovaném odemknutí telefonu.

Reklamním nosičem nemusí být pouze appky (reklama v aplikacích), ale někteří výrobci/prodejci telefonů je cpou do svých zařízení (berte to jako dotaci). Zejména levná zařízení z „Číny“ mohou nahodile zobrazovat reklamu a to na úrovni systému (= bez rootu appku obstarávající zobrazovaní reklamy většinou neodstraníte, ale to vyřešíte).

Jak se zbavit reklamy zobrazující se v systému?

1) Odstranění takové aplikace bez rootu

Je to snadné, stačí na to obyčejný správce aplikací . A co v něm dělat? Najdeme neznámou aplikaci. Může mít ikonu známé aplikace, ale bude pod jiným názvem. Hodně napoví i datum instalace. Hlavní je fakt, že ikona této appky nebude v Launcheru (ikonu v menu nebo na ploše prostě nenajdete). Appku odebereme a měl by být klid. Já vím, je to hodně obecný popis, ale věřím, že si poradíte.

Tento krok uplatníte pouze v případě, že tato šmejdská aplikace není na úrovni systému. Pokud tímto způsobem odebrat nepůjde, tak je to systémová aplikace a pomůžou kroky níže.

Jeden TIP – pokud appka nepůjde odebrat tímto způsobem, tak ji zkuste deaktivovat a vynutit ukončení. 

Odebrání appky s rootem

Tady pomůže stará známá aplikace. Postup je prakticky stejný, ale nebudu to celé opakovat. Koukněte na článek o System app remover..

Android – odstranění systémové aplikace

 

Jak na reklamu bez ROOTU? Další způsob…

Řešení je přehrání systému zařízení. Počítej s tím, že o vše přijdete – zálohujte si své zařízení! A nezapomínejte na fotky a videa (jsou-li v paměti zařízení).

Dále bude potřeba registrace na needrom a trocha „googlení“.

Na stránce needrom stáhnete ROM pro Vaše zařízení a software potřebný k přehrání telefonu (včetně ovladačů). Potom vyhledejte návod na přehrání zařízení. Existuje celá řada postupů v CZ, ale počítejte spíše s EN návody. Můžete se podívat i na videa na Youtube…

Zříkám se veškerých následků boast

Reklama v aplikacích? Zkuste adblock!

Bez rootu

Tady pomůže appka Blokáda. Úspěšně ji provozuji na levném telefonu z „Číny“, který prošpikoval reklamou prodejce. Upravil systém a nacpal do něj appky na zobrazování reklamy. Root na něm nemám. Použití aplikace je hračka a úspěšnost je cca 90%. Funguje obdobně, jako níže popsaná aplikace, ale i bez rootu je poměrně použitelná. Appka Vás sama provede a udělá vše potřené.

Obsahuje černou a bílou listinu. Důvod najdete u řešení s rootem, ale mně nikdy nic potřebného nezablokovala.

S rootem

Existuje mnoho aplikací na deaktivaci reklamy v Androidu a mezi špičku patří právě AdAway. Několika kliky zakážete zobrazování reklamy napříč aplikacemi. Jak na to? Appku AdAway nenajdete v Obchodě Play – musíte ji tedy stáhnout na stránkách autora (link na Fdroid).

Po úspěšné instalaci appku zapněte a aktualizujte tzv. „HOST“ soubor. Podrobnosti rozebírat nebudu – prostě je to nutné!

Od této chvíle se nebude zobrazovat žádná reklama, ale má to jedno mínus v podobě znefukčnění některých aplikací. AdAway může zakázat funkčnost spuštění/funkčnost některých aplikací. Zejména jedná-li se o aplikace typu „prohlížeč“. Chápejte to tak, že pokud používáte třeba aplikaci na prohlížení online obsahu nedostanete na k obsahu samotnému. Napadá mě příklad nějaké appky na online filmy. Aplikaci zapnete, ale adblock nedovolí načíst seznam filmů a seriálů. Prostě budete koukat do prázdna, nebo se aplikace nezapne.

Řešení je přidání výjimku ve Whitelistu. Osobně jsem se nesetkal s potřebou něco povolovat. Vše mi funguje.

Úspěšnost této aplikace v kombinaci s rootem je 99%!

Reklama v offline hrách

Ještě jedna k dobrou. Pokud se snažíte bojovat s reklamou v offline Android hrách (bez připojení k internetu), tak před zapnutím takovéto hry zakažte jakékoliv připojení k internetu (data i wifi). Tento trik je poměrně funkční, ale nevyužijete ho v jiných případech. Já mám některé appky permanentně odpojené od internetu díky „Firewallu“. Takový šikovný Xposed modul, ale o něm příště…

Sdílení

Další appky

guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Centrum nastavení ochrany osobních údajů

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Vypněte prosím blokování reklamy

Web žije z reklamy. Prosím, vypněte si adblock.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock