Vytočení hovoru pouhým klikem na ploše

Widgety v telefonech s Androidem zastávají nepřeberné funkce. Následující tip umožňuje volat na vybrané kontakty pouhým kliknutím na ikonu. Zkuste možnost opravdu rychlého vytáčení v telefonech s Androidem. 

Rize praktické udělátko na plochu

Poměrně často se setkávám s dotazem na vytočení čísla jedním kliknutím na ploše. Tato funkce je obsažena v mnohých launcherech, ale nastavení společně se vzhledem jsou dosti často nevyhovující.
Existují však mnohem lepší řešení v podobě doinstalovaných widgetů.

Jaký widget si vybrat?

Toto je snad nejtěžší otázka. Každý preferuje něco jiného. Já například rychlost, nenáročnost a rozumné nastavení. Podle toho jsem aplikaci hledal. Šlo mi čistě o funkci „klik a volej/piš SMS“. Existuje však několik aplikací s detailním nastavením a větším množstvím funkcí. Některé po kliknutí na ikonu kontaktu dovolují nejen vytočit číslo a poslat SMS, ale například zahájit chat na nejrůznějších kecálcích jako je Facebook Messenger, Whatsapp, Viber a podobně. Obdobnou funkci zastávají obě popisované aplikace, jen se musí nastavit zobrazení detailu kontaktu (profilu).

Abych Vám v tom udělal ještě trochu „zmatku“, tak doplním, že některé launchery mají svá vlastní řešení v podobě doinstalovaných widgetů. Například Next launcher 3D Shell má vlastní widget pro vytočení kontaktů klikem na ikonu na ploše.

Co jsem si zvolit já?

Po testování několika aplikací mohu doporučit rovnou 2 widgety. Jejich nastavení je hračka, nezaznamenal jsem žádné problémy v podobě pádů a nevytěžují baterii a RAM. Víc osobně nepotřebuji.

Pro bezproblémový chod aplikací nezapomínejte instalovat widgety do paměti zařízení….

Direct Contacts

Tuto appku doporučuji jako první a to pro její snadné ovládání a také pro její vlastnost „jednoho celistvého widgetu“. Na rozdíl od ostatních aplikací seskupuje vybrané kontakty do jediného widgetu a nemusíte tak vytvářet widget pro každý kontakt zvlášť.

Obrázek: Přidávání widgetu
Přidávání widgetu
Obrázek: Vybrané kontakty ve střední velikosti.
Vybrané kontakty ve střední velikosti

 

Stačí jen přidat widget na plochu, následně na něm přidržet prst a nastavit jeho velikost. Poté kliknout na pravý spodní roh a přejít k (hromadnému) výběru kontaktů.

V položce Constact následně vyberete požadované kontakty a pod položkou Contact order je můžete seřadit.

Líbí se mi i možnost nastavení velikost ikon pod položkou Photo size.  Samozřejmostí je možnost zobrazovat jméno kontaktu (zaškrtněte Name).

Obrázek: Nastavení chování widgetu
Nastavení chování widgetu

Nakonec to hlavní. Poslední položka Direct call nastaví widget tak, že po kliknutí na ikonu začne telefon číslo okamžitě vytáčet a nebude zobrazovat detail kontaktu.

Aplikace má 2 zápory

Bohužel je aplikace Direct Contacts pouze v angličtině (kompenzuje to snadné nastavení), ale větší problém spočívá v datu poslední aktualizace. Na mém Androidu 4.4 funguje dobře. Na Androidu 6 také, ale jak se bude chovat na novějších verzích, to netuším…

  • snadnému nastavení
  • možnosti hromadného výběru kontaktů
  • plynulost aplikace

To jsou hlavní důvody proč ji alespoň zkusit.

Naše hodnocení

  • Snadné nastavení
  • Hromadný výběr kontaktů
  • Pouze v EN
  • Dlouho neaktualizovaná aplikace

Appka byla smazána z Obchodu Play…
Najdete ji třeba TADY.

Quick Contacts

Jde také o velice funkční widget, ale vadí mi nutnost vytvářet vlastní widget pro každý kontakt zvlášť. Někdo to může však považovat za výhodu, neboť jednotlivé zobrazované kontakty lze libovolně umisťovat kamkoliv po displeji.

Obrázek: Výběr kontaktu a přiřazení akce
Výběr kontaktu a přiřazení akce
Obrázek: Ukázka velikostí widgetů a jejich možnosti.
Ukázka velikostí widgetů a jejich možnosti.

Možnosti aplikace jsou prakticky totožné jako u předchozí popisované. Za zmínku stojí podpora Dual-Sim telefonů.

U kontaktů si lze nastavit požadovanou akci po kliknutí na ikonu. Můžete ihned volat, psát SMS a maily, nebo zobrazit detail kontaktu a začít psát třeba na Whatsappu.

Při přidávání již uložených kontaktů používejte tlačítko tužky v pravém horní rohu. Tím se otevře telefonní seznam a můžete vybírat  cool .

Proč zmiňuji i tuto appku?

Důvod je jen jeden. Uvědomuji si, že telefony s Androidem využívají lidé se zhoršeným zrakem. Zejména ti jistě ocení možnost vlastního nastavení velikosti ikony pro volání. Na již vytvořeném widgetu stačí přidržet prst a můžete jej zvětšit třeba na celou obrazovku.

Naše hodnocení

  • Snadné nastavení
  • Individuální nastavení velikosti pro každý widget
  • Nutnost vytvořit jedinečný widget pro každý kontakt


 

Výrobce: ERA19
Verze Android: 4.0.3 a vyšší
Hardwarové požadavky: Nejsou
Cena aplikace: Zdarma/Placená bez reklam
Odkaz na alternativní stažení: Quick Contacts

Sdílení

Další appky

guest
3 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
matko.mat
matko.mat
21.6.2017 18:14

Ja pouzivam predvoleny widget, nema sice zadne nastaveni ale mne postaci.

Sudo
Sudo
Odpověď od:  matko.mat
24.6.2017 2:38

Čistě ze zvědavosti…. Jaký telefon a verze Androidu?

Joseph Donahue
Joseph Donahue
29.11.2021 5:09

Excellent blog you have got here.. It’s difficult to find quality writing like yours these days. I seriously appreciate people like you! Take care.

Last edited 1 rok Před by Sudo

Centrum nastavení ochrany osobních údajů

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Vypněte prosím blokování reklamy

Web žije z reklamy. Prosím, vypněte si adblock.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock