WhatsApp – posílání souborů

Je sice hezké, že WhatsApp umí posílat písničky a obrázky, ale to mi nestačilo.
Občas potřebuji poslat třeba .PDF, nebo .DOC dokument… Dlouho jsem hledal způsob jak
WhatsApp spolehlivě naučit posílat všechno

Neaktuální – čtěte

Aplikace Whatsapp se naučila posílat další tipy souborů, takže tato appka je již víceméně k ničemu. Tedy pokud nechcete posílat soubory šifrovaně cool  .

WhatsApp File Sender pošle všechno

Tento šikovný nástroj dokáže WhatsApp tak trochu oblbnout a dovolí tak zasílat opravdu vše.

Jak to funguje?

Zjednodušeně – WhatsApp File Sender vezme soubor a laicky řečeno: “udělá z něho povolený formát”.
Tato změna se projevuje tak, že WhatsApp povolí odeslat libovolný typ souborů. Myslí si totiž, že jde o multimediální soubor.
Druhá strana přijatý soubor dekóduje a uloží do telefonu.

V Obchodě Google File Sender není

Doufám, že jsem Vás úvodem navnadil…. Ale nadpis nelže. Bohužel byla tato appka stažena z nabídky. Nicméně, ji najdete na konci článku.

WhatsApp File Sender – návod

Odesílající strana musí najít soubor k odeslání pomocí nějakého správce souborů. Já doporučuji X-Plore, ale jde to i v ostatních. Po nalezení souboru ve správci souborů stačí na vybraném souboru přidržet prst a “sdílet” ho. Pod položkou sdílet by se měl zobrazit právě WhatsApp File Sender.

Tuto appku lze také zapnout a soubor vyhledat přímo v ní, ale vzhledem k angličtině a nepřehlednosti to berte spíše jako informaci. Je to na každém z nás, jak jej bude využívat….

Obrázek: Whatsapp file sender - výběr souboru
Výběr souboru pro odeslání z menu appky
Obrázek: Whatsapp file Sender - dekódování
Vyhledání uloženého souboru pro dekódování

.

Co WhatsApp File Sender posílá?

V podstatě všechno. Ze srandy jsem zkoušel soubory .pdf, .txt, .doc, .apk (instalační soubor pro Android), .rar /.zip a zkoušel jsem i .exe soubor (instalační soubor pro Windows).
V případě, že posíláte velký soubor, rozdělí jej automaticky na menší části. Na straně příjemce ho však automaticky spojí v jeden a bude následovat dekódováni.

Podporovaní i ostatní kecálci

Soubory, které WhatsApp File Sender “převede” nemusíte posílat pouze pomocí WhatsApp kecálka, ale můžete je odeslat i pomocí dalších appek.

Co říci na závěr?

WhatsApp File Sender může do jisté míry nahradit komunikaci pomocí e-mailů. Jde o užitečného pomocníka, který rozšiřuje možnosti WhatsAppu. Jestli jej chcete používat, pamatujte na to, že i příjemce jej musí mít ve svém zařízení. To může být do jisté míry pro některé uživatele překážkou, protože WhatsApp File Sender nenajdou v Obchodě Play a budou si muset přečíst nějakou instruktáž (nejlépe tuto laugh ), ale po seznámení se s touto appku si na ní určitě zvyknou.
Já osobně ho využívám velice rád, protože se nikdo nemůže vymluvit na to, že jsem e-mailem nic neposlal. 90% lidí z mého okolí, kterým jsem tuto appku představil, mi posílá nejrůznější soubory právě pomocí WhatsApp File Senderu.

Naše hodnocení

  • Pošlete i nepodporované soubory
  • Funguje i v některých dalších kecálcích
  • Vývoj byl ukončen
  • Není k mání  obchodě Play
  • Pouze AJ a tak trochu sparťanské ovládání

Whatsapp File Sender ke stažení

Sdílení

Další appky

guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Centrum nastavení ochrany osobních údajů