Rootovací pojmy

Co je to Flash telefonu, nebo flash zipu? Zde uvedu několik nejpoužívanějších pojmů.

Boot Loop – jde o neschopnost naběhnutí systému. Zařízení se zapne a ihned se restartuje. To se děje pořád dokola.

CWM (ClockworkMod) a TWRP – rozšíření možností nástrojů recovery pro flešování ROM a instalaci módů. Většinou je to první cesta k rootu.

Flashování Flash je proces, při kterém dojde buď k přehrání systému, nebo doinstalace nějaké nové aplikaci, či funkce. Záleží na to, co flashujete. Provádí se v tzv. Recovery módu telefonu. Během tohoto procesu je systém vypnutý, díky tomu lze pomocí flashe v telefonu/tabletu přepisovat systémové soubory.

Recovery – V překladu OŽIVENÍ/OBNOVENÍ. Standardně lze pomocí Recovery obnovit zařízení do stavu, kdy bylo poprvé zapnuto. Ovšem, když nahradíte standardní Recovery za CWM nebo TWRP, leze provádět i jiné kousky. Například instalovat celý systém Android, čistit veškeré paměti jako Dalvik Cahe/Cache, flashovat různá vylepšení systému, nebo také vytvořit zálohu ROM včetně aplikací a dokonce i nastavení. V podstatě se vytvoří přesná kopie systému Android.
Nahrazení standardního Recovery módu je také mnohdy cesta k rootu zařízení. Prostě se do zařízení nainstaluje CWM nebo TWRP a následně se jejich pomocí flashne SuperSU.

Centrum nastavení ochrany osobních údajů