SDFix – zápis na kartu Android 4.4 a Android 5

Nevím proč tomu tak je, ale některá zařízení s Androidem 4.4 (někdy i s androidem 5) nezapisují data na paměťovou kartu.
Nepřesouvají na ní appky, nestahují na ní žádná data a v některých případech údajně neukládají na SD kartu ani fotky či videa…

Nemožnost zápisu na SD kartu v Androidu 4.4 (někdy i Android 5)

Jak jsem již psal, vůbec nechápu, proč tuto základní věc vývojáři systému Android takto podělali. Kdyby všechna zařízení s Androidem měla interní paměť 120GB, tak je další rozšíření pomocí SD karty zcela zbytečné, ale opak je pravdou.
Příčina je na straně Googlu, ten s velkou slávou tvrdil, že nemožnost zapisovat data na SD kartu je bezpečnější… Kecy v kleci!
Oni prostě omezili práva zapisovat data na kartu a hotovo. Jestli jde o záměr, či chybu se můžeme jen dohadovat….

Světlé výjimky

Někteří výrobci si ovšem tuto situaci uvědomili a systém pro svá zařízení trochu předělali, ale to je jen kapka v moři. Patříte-li ke šťastlivcům, kteří tento problém nemají, tak Vám gratuluji, ale co ostatní?

Existuje více řešení

Přinutit zařízení s Androidem spolupracovat s kartou je hračka. Nadpis je tak trochu zavádějící, protože ve své podstatě jsou řešení 2, ale každý bude preferovat jiné řešeni. Jde o instalaci appky přímo z Google Play a v tak trochu složitější postup pomocí přeformátování karty SD na EXT3 oddíl a následné přesměrovávání appek pomocí nástroje Link2SD.

Aplikace SDFix

Hádám, že toto řešení budete preferovat nejvíce, není nic snazšího než nainstalovat appku z Obchodu Play a zapnout ji laugh .
Předem podotýkám, že jsou potřeba práva root. Bez něho to opět nefunguje (další důvod pro ROOT – co říkáte???).
Než začnu sepisovat návod, tak upozorním na jednu věc. Appek v Obchodě Play je pod podobným názvem více. Jestli Vám nebude fungovat ta z odkazu na konci článku, tak zkuste jinou. Stačí do vyhledáváni napsat  “SDfix”. Nebojte se, že při nefunkčnosti některé appky uděláte něco s vaším zařízením. Prostě se nic nestane. Sám jsem zkusil snad 10 aplikací, a když nějaká nezabrala, tak se s telefonem po startu nestalo nic zvláštního. Tím ovšem netvrdím, že na sebe beru případné škody pardon .
Vše provádějte s vloženou SD kartou…

SDFix od NextApp

Já úspěšně použil právě tuto appku a to na vícero zařízení. Vždy úspěch na 100% a proto ji doporučuji testnout jako první.
Vše udělá sama, jen ji musíte povolit root přístup. Následně se stačí proklikat pomocí tlačítka “CONTINUE” až k nápisu “READY“.
V této části je nutné zaškrtnou zobrazené políčko a opět pokračovat dále pomocí tlačítka “Continue”.
Po stisknutí tohoto tlačítka začne appka pracovat.

Obrázek: Po zapnutí mačkat Continue
Po zapnutí mačkat Continue
Obrázek: toto zaškrtnout
Toto je potřeba zaškrtnout
Obrázek: Pracující appka
Aplikace pracuje

 Hotovo

Po dokončení je nutné restartovat Vaše zařízení. Máte-li kliku, můžete začít přesouvat appky a data na SD kartu. Způsobů je více, můžete použít nějakou appku, nebo v Nastavení ->Aplikace-> kliknou na vybranou appku, zobrazí se detaily a měli byste vidět položku “Přesunout do karta SD“. Jestli tuto možnost v nevidíte, tak budeme muset sáhnout po nějaké aplikaci jako je Link2SD.
Rovněž můžete v Nastavení zařízení otevřít položku “Úložiště” a jako VÝCHOZÍ DISK PRO ZÁPIS zvolte Karta SD (jestli tuto volbu uvidíte – jinak opět appky pro přesun.).
Jestli to nefunguje, zkuste jinou aplikaci z Obchodu Play.

Nerozumíte nějakému pojmu v tomto článku? Podívejte do FAQ.

Naše hodnocení

  • Snadné použití.
  • Vysoká pravděpodobnost úspěšnosti.
  • Angličtina.
  • Potřebuje root (já root vnímám spíše jako klad).


Skenování QR kódu

Výrobce: NextApp, Inc.
Verze Android: 4.3 a vyšší
Hardwarové požadavky: Paměťová karta
Cena aplikace: Zdarma
Odkaz na Google Play: SDFix: KitKat Writable MicroSD

Sdílení

Další appky

guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Centrum nastavení ochrany osobních údajů