Používáte Google Authenticator? Mám pro vás dobrou zprávu

Dvoufázové ověření se dnes stává standardem. Jedna z nejznámějších aplikací od se dočkala “poměrně zajímavého vylepšení”.

Zabezpečení od Googlu

Dvoufázové ověření je dnes již normální záležitost. Existuje hned několik způsobů, ale nás určitě bude zajímat řešení spojené s Android appkou – Google Authenticator. Při výběru aplikace pro dvoufázové ověření jsem zakotvil u aplikace od Googlu. Aplikace funguje perfektně, ale je stále trochu nedodělaná…

Podpora nového zařízení scházela

Abych to zkrátil… Při přechodu na jiný telefon si člověk musel aplikaci nainstalovat, přihlásit se do dvoufázově zabezpečených webů (k tomu byl potřeba starý telefon) a následně naskenovat QR kód na novém telefonu. V přídě, že takto zabezpečených přihlášení používáte více, tak je poměrně zdlouhavé a otravné tyto kódy přenášet do jiného zařízení.

Toto již neplatí

Nová verze Google Authenticatoru dovoluje přenést uložená přihlášení ze zařízení na zařízení okamžitě. Stačí Google Authenticator otevřít ve starém i v novém telefonu a kliknout na “Přenést účty”. Ve starém telefonu zvolíme Export v novém Import. Následně se na starém zařízení zobrazí QR kód a na novém se zapne foťák. Po naskenování se přenesou všechny kódy ze starého zařízení do nového.

K dokonalosti daleko

Mrzí mě, že tato appka postrádá jednu důležitou věc – zálohování do Googlu. Pokud například obnovíte tovární nastavení telefonu (nebo jej ztratíte), tak zapomeňte na obnovení importovaných kódů. Nemám tušení, zda je možné kódy používat po obnově ze zálohy s Titanim Backup (záloha aplikace i nastavení s rootem). Takže určitě buďte opatrní.

Pokud vás toto téma zajímá, napište do diskuze a já zkusím vyhrabat nějakou aplikaci, která tyto “bolesti” nemá (tedy pokud existuje).

Sdílení

Další appky

guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Centrum nastavení ochrany osobních údajů