Odstranění objektu z fotky – retušujeme fotky v mobilu

Blíží se čas dovolených a není nad to, naštvat své známé povedenou fotkou ze slunné pláže  laugh . Bohužel ne každá fotka je zcela bez chyby. Většinou jde o nechtěné objekty na fotografii. V tomto článku si ukážeme způsob odstranění všech nechtěných objektů na fotce.

Nechtěné předměty na fotografii

Jen ve zkratce – jde o součásti fotografií které ji moc nesluší. Pokud fotíte krajinu, tak dráty elektrického vedení nejsou na fotce zrovna cool a budete je muset vyretušovat. Pokud fotíte sebe a zrovna se za vámi mihne nějaký předmět, nebo třeba pes či člověk, tak jej prostě z jinak povedené fotky budete chtít nepochybně tento element odstranit. Jak tedy smazat z části fotografie něčí hlavu?

Odpověď zní TouchRetouch

Vyzkoušel jsem několik aplikací a většina z nich má jeden a ten samý problém. Předmět z fotografie sice odstraní, ale fotka je potom značně zdeformovaná. Je prostě vidět její úprava. Celkově pak fotografie nepůsobí vůbec dobře. Jediná appka TouchRetouch mě opravdu zaskočila. Po smazání nechtěného objektu vypadá fotka opravdu skvěle. Když se nepokusíte odstranit polovinu fotografie, ale jen „přiměřeně velkou část“, tak úprava není na první pohled patrná. Bez nadsázky můžu říci, že ani na druhý pohled nenajdete stopy po odstínění nějakého předmětu z fotografie.

RouchReTouch
Vyretušované lano

Záleží hlavně na velikostech

Tímto nefušuji do řemesla sexuologům, ale mluvím o fotce a nechtěném předmětu  smile . Jde o to, že čím větší předmět chcete z fotky odstranit, tím více bude úprava viditelnější. Toto obecně platí pro každou aplikaci. TouchRetouch vyniká tím, že se snaží minimalizovat stopy své práce, takže stopy po retušování ve většině případů prostě najdete.

Stejně jako u PC, tak i proto tuto appku bude platit pravidlo o velikosti fotky. Když jsem se pokusil odstranit objekt na fotce o velikosti 500 kB s rozlišením 320×240, tak byla stopa po úpravě lehce viditelná. Když jsem však upravoval vzhledově podobnou fotku s maximálním rozlišením a velikostí co do souboru, tak byla fotka po odstranění objektu mnohem přirozenější.

Velikost odstraňovaného objektu hraje hlavní roli. Jde o to, že čím větší objekt z fotky odstraňujeme, tím větší bude její úprava viditelná. Tady hodně záleží i na typu fotky (krajinka x detail postavy). Retuš vzdálené krajiny bude mnohem přirozenější než retuš člověka stojícího vedle vás.

RouchReTouch - retuš těla
Retuš těla

Co TouchRetouch umí?

Primárně odstranit nechtěný objekt a věřte mi, že toto dělá fakt skvěle a to díky pokročilejším možnostem:

  • odstranění objektu
  • rychlé opravy
  • odstranění linií (třeba elektrické dráty)
  • klonovací razítko

Odstranění objektu – skrývá podnabídky štětec, lasu a gumu. Tyto nástroje budete používat nejčastěji.
Rychlé opravy – v podstatě podobné možnosti jako je u odstranění objektu, jen se změny dějí ihned bez potvrzení.
Odstranění linií – hodí se pokud chcete odstranit jen nepatrnou část fotky (třeba elektrické dráty, …).
Klonovací razítko – využijete například při odstranění pihy.

TouchRetouch není zdarma

Ale koupě této appky se rozhodně vyplatí. Získáte tak opravdu mocný nástroj pro retušování fotografií přímo v mobilu a výsledek vůbec nevypadá špatně.  Nemá mnoho možností a ve své podstatě se specializuje na jednu věc, ale práci odvádí výborně.
Určitě potěší i česká lokalizace této appky.

Naše hodnocení

  • Snadné ovládání
  • Čestina
  • Výborné výsledky
  • Placená appka


Skenování QR kódu
Výrobce: ADVA Soft
Verze Android: 4.0 a vyšší
Hardwarové požadavky: nejsou
Cena aplikace: Placená
Odkaz na Google Play: TouchRetouch

Sdílení

Další appky

guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
konopnik
konopnik
20.4.2020 11:06

Pecka – jednodušší než na PC a při troše snahy použitelné!

Centrum nastavení ochrany osobních údajů

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Vypněte prosím blokování reklamy

Web žije z reklamy. Prosím, vypněte si adblock.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock