Nový telefon pod stromečkem? Otestujte ho!

Našli jste pod stromečkem telefon? Následující fígle vám pomohou otestovat jeho schopnosti během jednoho dne.

Co očekávat od nového telefonu s Androidem?

Každý chce nabušený telefon, ale to pořád něco stojí. I v levnějších vodách se dá sehnat poměrně slušný telefon, ale velmi často to bývá směs kompromisů. Jak tedy rychle zjistit, co od nového telefonu můžete očekávat? Následující triky vám jistě pomohou.

Test fotoaparátu

Zde si otestujte hned několik věcí – předejte tak nepříjemnému překvapení.

Fotky za šera

Většina telefonů trpí na nehezké fotky při slabém osvětlení. Zkuste si vyfotit noční nasvícenou budovu a také sebe – například v místnosti, kde svítí jen televize/PC monitor. Hádám, že výsledek nebude vyhovovat každému. Pokud váš fotoaparát skrývá ve svém nastavení tzv. „noční režim“, tak test zopakujte. Výsledek může být o něco lepší.

Jestli nebude výsledek i tak nic moc, zkuste interní kameru nahradit jinou aplikací – někdy to může trochu pomoci.

Stabilizace

Zapněte nahrávání videa a projděte se po ulici. Jestli má váš telefon stabilizátor, tak se video nebude tolik houpat. Když už jsem videa, tak zkuste zachytit nějaký rychle se pohybující předmět. Třeba projíždějící automobil – pokud to nebude jen barevná čára, tak gratuluji, točí to dobře.

Ostření

Následující trik platí jak pro fotky, tak video. Postavte se třeba metr od nějakého pevně stojícího předmětu – ideální je třeba strom. Zamiřte fotoaparát na strom a sledujte dobu za kterou se na displeji jasně zobrazí kůra (tak aby jste v displeji viděli i její rýhy). Potom strčte druhou ruku před foťák na vzdálenost několika centimetrů (20-30) a sledujte, zda kamera začne ostřit vaše dlaně a za jak dlouho. Následovně dejte ruku pryč a opět sledujte za jak dlouho telefon zaostří kmen stromu. Pokud to vaše zařízené stíhá rychle a jsou vidět i nějaké detaily, tak máte slušný fotoaparát.

Test zvuku a vibrací

Na toto lidé často dojíždějí. Staré Nokie se začali „klepat“ o dvě místnosti dále a člověk věděl, že mu někdo volá. Dnešní telefony mají poměrně slabé vibrace a proto si je otestujte. Prostě si strčte telefon do kapsy a zavolejte na něj. Cítíte jej vibrovat?
Rada pro baťůžkáře a pro ženy s věčně ztlumeným telefonem na dně kabelky – zkuste to taky… Testujte jak samotné vibrace pro hovory a různá upozornění a nezapomeňte i na testy se zvukem.

Obrázek: Android Phone Vibrator Xposed

Slabě to hraje?

Na reproduktorech se u většiny levnějších telefonu zkrátka „kašle“. Jejich zvuk slouží víceméně k upozornění na hovory a další události. Hudbu může trochu zachránit nějaký lepší MP3 přehrávač (třeba uslyšíte něco jako basy), nebo si pro poslech hudby z mobilu pořiďte nějaký reproduktor (na kabel nebo Bluetooth). S mizerným reprákem nic moc nenaděláte. To samé platí i pro reproduktor pro hovory…

Displej

Toto se týká zejména opravdu levných telefonů. Bohužel se tato zařízení šetří na displejích a to má na svědomí 2 velké následky:

  • špatná viditelnost na slunci
  • necitlivost – na klávesnici chcete zmáčknout „A“ a ono to zmáčkne „S“

Nečitelnost na ostrém světle je do jisté míry řešitelná a lze si na ní zvyknout, ale druhý případ je neřešitelný. Pokud máte možnost takové zařízení vrátit, tak neváhejte.

Levnější telefony mají mnohdy postrádají ochranu (Gorilla Glass) – určitě investujte do tvrzeného skla na displej. Pár stovek je méně než nový displej.

Pozor na baterii

U každého nového zařízení hlídejte teplotu baterie – telefon by se rozhodně neměl zahřívat během hovorů a nošení v kapse. Baterie mají kratší dobu záruky! Nečekejte na reklamaci nebo výměnu. Může dojít k poškození celého zařízení.

Papírové informace

I tyto informace často napoví, zda telefon bude fungovat svižně. Obecná pravidla jsou následující:

  • co nejvíce paměti RAM (dnes je standart 4GB)
  • frekvence a počet jader procesoru – čím více tím lépe
  • výdrž baterie – čím více mAh, tím delší je výdrž na jedno nabití
  • pokud vaše zařízení nepodporuje paměťové karty, tak počítejte s bojem o volné místo – optimální paměť je dnes 64GB (32GB je nezbytné minimum)

Odstranění některých nedostatků systému

Věříte, že aktualizace softwaru dokáže vyřešit rozostřené fotky, tiché reproduktory, výdrž baterie a další neduhy? Dokonce může řešit věci jako náhodné restarty a zamrzání telefonu? Zkuste se podívat, zda v nastavení nečeká nějaká ta aktualizace systému cool. Můžete předejít spoustě problémů.

Sdílení

Další appky

guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Centrum nastavení ochrany osobních údajů

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Vypněte prosím blokování reklamy

Web žije z reklamy. Prosím, vypněte si adblock.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock