Novější verze Androidu a ovládání hlasitosti

Prakticky na každém telefonu jsem měl root, Xposed a modul Gravitybox. Díky tomuto modulu jsem si upravil na ovládání hlasitosti, na kterém jsem viděl všechny “jezdce”.

Nový služebák

Služební telefon rootovat nechci, ale jelikož je to telefon s Androidm 9, tak jsem marně bojoval se poměrně strohou nabídkou ovládání hlasitosti. Sice mohu kliknout na to “ozubené kolečko” a dostat se tak do kompletních možností, ale prostě mi to nesedí…  Nakonec jsem našel řešení v podobě free aplikace.

Najdete rozdíl?

Klasické ovládání hlasitosti
Pro mě “normální” ovládání hlasitosti

Jak na to?

Stačí nainstalovat jednu jedinou aplikaci a můžete si vybírat z několika vzhledů. A o jakou aplikaci jde? Aplikace se jmenuje Ultra Volume. Je zdarma, ale několik vzhledů je uzamčených (placených).

Já osobně preferuji vzhled “Ovládání z horší lišty”, takže se mi zobrazí nabídka z druhého obrázku.

Nastavení aplikace

Zde záleží na vybraném vzhledu, ale základ je pro všechny vzhledy stejný. Chválím možnost nastavení doby zobrazení. Rovněž se mi líbí možnost nastavení reakce na první stisknutí “Volume” tlačítka. Buď se zobrazí ovládaní hlasitost a ta se nezmění, nebo po prvním stisku telefon ihned zareaguje a hlasitost upraví a zároveň se vyskočí kompletní ovládání. Pokud chcete dosáhnout stejného zobrazení, jako je na druhém obrázku, tak určitě zapněte možnost “Start expanded”. Takže kompletní nabídka budu ihned viditelná.

Možností je zde více, ale ty nijak nevyužívám…

Naše hodnocení

  • Appka zdarma
  • Široké možnosti nastavení
  • Částečně v CZ
  • Některé vzhledy jsou placené

Skenování QR kódu
Výrobce: Treydev Inc
Verze Android: 5.0 a vyšší
Hardwarové požadavky: Nejsou
Cena aplikace: Zdarma/Placená bez reklam
Odkaz na Google Play: Ultra Volume: Custom Slider control & themes

Sdílení

Další appky

guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Centrum nastavení ochrany osobních údajů