Kamera s funkcí “pauza”

Léto je tady a se začátkem prázdnin se u mnohých z nás projeví “mobilní natáčecí šílenství”. Budou se natáčet naše dovolené, akce s přáteli a další příležitosti.

Kamery v telefonech

Nevím jak ostatním, ale mně osobně docela vadí, že většina aplikací na natáčení vida nepodporuje funkci “pauza” (zejména u starších verzí Androidu). Jestli jste někdy byli v kůži kameramana, tak jistě víte, že tento človíček různě pobíhá a rozhodně nenatáčí vše v kuse. Problém 99% aplikací je v tom, že místo pauznutí nahrávání prostě nahrávat přestanou a video uloží. Kdo má pak dávat dohromady jedno video, když se skládá z 20ti souborů? Ani prohlížení takového “videa” není žádná sláva. Když chci ukázat jeden konkrétní záběr a musím lovit mezi 20ti soubory, tak bych se z toho někdy po…  wacko .

Našel jsem jednu appku

Vyzkoušel jsem mnoho aplikací na natáčení videa a žádná možnost “pauza” neměla.
To mě docela děsí, protože mám v mobilu hned několik video/foto aplikací. A ani nejlepší z nich to prostě nezvládají. Dostal jsem však tip na poměrně známou (ale já ji nikdy nepřišel na chuť) aplikaci jménem CameraMX. A světe div se, ta tuhle funkci má.

CameraMX

Je celkem obstojná aplikace co se focení týče. Ale jak jsem již uvedl, mně nikdy k srdci nepřirostla. Focením se tedy zabývat nebudu, ale nemůžu říci, že by fotila špatně…


Zajímavější mi přijde funkce kamery. Nemá sice velké nastavení, ale to může být vlastně i výhoda. Jde o čitě účelovou aplikaci pro natáčení videa.

Podporované funkce kamery (ne fotoaparátu)

  • nastavení alternativního rozlišení
  • nastavení bit rate
  • nastavení vstupu zvuku (povolení používat externí mikrofon)
  • kalibrace senzorů

Během natáčení je možné zapnout diodu kamery a upravovat citlivost na světlo.

Trochu strohá aplikace

Opět mluvím o natáčení videa (na fotky nepoužívám), neboť jsem rozmazlený starou dobrou (již pár let bez aktualizací) Cinema FV-5, ale ani neumí pozastavit nahrávání. V možnostech nastavení však CameruMX předčí. Pokud však hledáte appku pouze s touto funkcí, tak nejspíše nic lepšího nenajdete (pokud ano, šup s tím do komentáře).

Jste-li jen příležitostný kameraman, nehledáte nic složitého na nastavení a požadujete funkci “pauza nahrávání”, tak vám tato aplikace bude určitě vyhovovat.

Naše hodnocení

  • Funkce pauza nahrávání
  • Jednoduché nastavení
  • Jednoduché prostředí
  • Nic mě nenapadá


Skenování QR kódu
Výrobce: MAGIX
Verze Android: 2.3.4 a vyšší
Hardwarové požadavky: kamera
Cena aplikace: Zdarma/Nákupy v aplikaci
Odkaz na Google Play:
Camera MX – Free Photo & Video Camera

Sdílení

Další appky

guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Centrum nastavení ochrany osobních údajů