AIMP – hudební přehrávač zdarma

Hledáte jednoduchý hudební přehrávač zadarmo? AIMP bude jasná volba. Někteří ho možná znáte z PC a tam je za jedničku. Ani Android verze není vůbec špatná, ba naopak. Snadné ovládání, žádné složité nastavování a příjemný vzhled. To je hudební přehrávač AIMP pro Android.

Hudební přehrávač pro Android

I nenáročný uživatel si všimne, že interní hudební přehrávač ve většině zařízení není nic extra. Náhrad existuje spousta, ale jakou si vybrat?

Testoval jsem hromadu hudebních přehrávačů zdarma, ale AIMP mi sednul nejvíce. Neobsahuje reklamy, je svižný a díky snadnému nastavení a ovládání mi ihned přirostl k srdci.

Zvládá slušnou škálu hudebních formátů, pracuje s playlisty a obsahuje i ekvalizér se slušným rozsahem. Nechybí ani podpora ovládání pomocí sluchátek – respektive sluchátek s handsfree. A podpora tagů je zde taky.

Obrázek: AIMP - přehrávač
Přehrávání
Obrázek: AIMP - ekvalizér
Ekvalizér

Hudební přehrávač AIMP pro Android – vlastnosti

Pro notorické sluchátkáře mám dobrou zprávu, je zde možnost automatického spuštění po připojení sluchátek.
Dokonce i navázání na poslední přehrávanou skladbu, takže nebudete muset hledat poslední přehrávanou píseň. V playlistu si můžete vytvářet vlastní fronty – určovat jaká bude následující skladba.

Hudební formáty všeho druhu jsou základ každého přehrávače, AIMP zvládá následující:

 •   .aac, .ape
 •  .mpga, .mp3, .mp4.wav, .ogg
 • .umx, .mod
 • .mo3, .it;
 • .s3m, .mtm
 • .xm, .flac, .m4a, .m4b, .mpc
 • .wv, .opus, .dff, .dsf, .tta;

Polovinu z nich ani neznám…. Zkoušel jsme jen ty zvýrazněné a zvuk byl parádní.

Ovládání přehrávače

Jsou tu klasické prvky:

 • náhodné přehrávání
 • opakování skladby nebo playlistu
 • pauza, přetáčení

Pouhými tahy po displeji se dostanete na nastavení ekvalizéru. Opačný tah Vás dostane k playlistu.
To je praktické, protože se rychle dostanete k nastavení zvuku a možnostem jako je hledání skladeb.Vše je přehledně srovnané a nehrozí, že by se člověk uklik.

V liště je navíc schováno rychlé ovládání, což je dnes také téměř standart. Podporuje přetáčení skladeb a vypnutí přehrání.

Jediná nehoda, která se může stát, je fyzické odstranění souboru. Skladby nelze totiž mazat pouze z playlistu, ale zároveň lze smazat i soubor v zařízení. Takže pozor na to mazání…  good

Ekvalizér

Je zde několik předdefinovaných nastavení, každé lze však upravit, mazat, nebo si rovnou můžete vytvořit vlastní nastavení.
Kompletní nastavení ekvalizéru je také možno obnovit do původního stavu, takže se nebojte, že něco nastavíte a pak Vám to nepůjde vrátit zpět.
8 pásem ekvalizéru zřejmě nikoho neurazí.

Musím pochválit basy. Tento přehrávač dokáže proměnit i pecky z tržnice v basová sluchátka a to je co říct.
Postrádám však jednu podstatnou zvukovou funkci a to ořez hlasitosti. Některé písničky jsou hlasitější než ostatní a tento přehrávač nedokáže normalizovat hlasitost jednotlivých skladeb. Takže si sem tam musím pohrát s hlasitostí.

AIMP přehrávač pro Android – video

Nastavení přehrávače

Je opravdu strohé, ale o jednoduchost tu jde především. Appka je přeložená do češtiny, takže není co pokazit. Automaticky proleze SD kartu a přidá veškeré nalezené zvukové soubory, ale je zde možnost vybrat hudební složku manuálně.
Obrázky alb jsou také podporovány, ale neumí je najít na internetu a následně stáhnout. Takže je dobré na to myslet a přidávat je do hudebních složek.

 

Obrázek: AIMP - nastavení
Celé nastavení
Obrázek: AIMP - playlist
Playlist

AIMP přehrávač pro Android – pocity

Neříkám, že jde o dokonalý přehrávač, ale je zdarma, bez reklam a česky. Navíc je úžasně jednoduchý a má zcela intuitivní ovládání. Rozhraní přehrávače je skromné, ale funkční. Oproti několika dalším přehrávačům postrádá některé z funkcí, ale nejde o nic vážného. Jsem nejspíš rozmazlená z Poweramp unknw .

Je velice svižný, lze jej ovládat pomocí HF sluchátek a nikdy se mi neseknul. V mobilu mám 2,5GB hudby a načetl ji za pár vteřin.
Za sebe říkám, že budete lepší hudební přehrávač hledat dost těžko. Tedy v kategorii ZDARMA A BEZ REKLAM.

2.5. 2017 – doplnění

Již nějakou dobu přehrávač podporuje plnohodnotné ovládání pomocí tlačítka pro přijetí hovoru na sluchátkách. Mezi Další/Předchozí skladbou lze přepínat dle Vašeho nastavení.

Naše hodnocení

 • Zdarma
 • Jednoduchost a přehlednost
 • Pořádné basy
 • Neumí normalizovat hlasitost
 • Při ovládání pomocí tlačítka na sluchátkách nepípá (signalizace pauzy a přetočení)
 • Nepodporuje stahování obrázků alb


Skenování QR kódu

Výrobce: Artem Izmaylov
Verze Android: 2.3 a vyšší
Hardwarové požadavky: Nejsou
Cena aplikace: Zdarma
Odkaz na Google Play: AIMP

Sdílení

Další appky

guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Centrum nastavení ochrany osobních údajů